Forårsfest med Claus Pries i Solrød Senior Klub

dato

Solrød Senior Klub inviterer til en festlig forårsfest torsdag den 20. marts 2025 kl. 13:00 i Aktivitets- og frivilligcentret. Med levende musik af Claus Pries og en lækker menu fra Superbrugsen i Havdrup, er der lagt op til en eftermiddag fyldt med hygge og god stemning.

Forårsfesten byder på en skøn eftermiddag med musik leveret af Claus Pries, der vil sørge for at sætte den rette stemning. Arrangementet finder sted i Aktivitets- og frivilligcentret (AFC) i Solrød Strand.

Gæsterne kan se frem til en lækker menu med gammeldags tunmousse med rejer og dressing som forret, efterfulgt af mørbradgryde med cocktailpølser og kartoffelmos som hovedret. Til dessert serveres Søs's hjemmelavede roulade.

Praktiske detaljer

Da der ikke er adgang til en stor opvaskemaskine, bedes alle deltagere medbringe deres eget service, herunder tallerkener, bestik, glas og kop. Drikkevarer skal købes kontant til arrangementet.

Tilmelding skal ske inden den 1. marts 2025. Prisen for medlemmer er 200 kr. inklusiv gebyr, mens gæstebilletter koster 300 kr. inklusiv gebyr.

Praktisk Information
Dato: Torsdag den 20. marts 2025
Tid: Kl. 13:00 - ca. 16:30
Sted: Aktivitets- og frivilligcentret (AFC), Solrød Center 85, 2680 Solrød Strand
Entré: 300 kr. for gæster
Arrangør: Solrød Senior Klub
Målgruppe: Alle



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut